Kurs Pokochaj Lightrooma

wszystko, co wiem o  Lightroomie, w jednym miejscu

 

Wiosną 2024 dostępny będzie całkowicie nowy kurs Pokochaj Lightrooma

 

Co zawiera kurs?

Pokochaj Lightrooma 2020 to kurs online, dzięki któremu zdobędziesz ogromną wiedzę, zrobisz porządek na swoich dyskach, zadbasz o bezpieczeństwo wszystkich swoich zdjęć, dopracujesz swój workflow, aby jak najmniej czasu poświęcać na ślęczenie przy komputerze, a jak najwięcej na fotografowanie.

Co bardzo ważne, zajmiemy się nie tylko techniką wywołania zdjęć, ale całym, kompletnym workflow – od importu, przez sposoby wybierania zdjęć, przygotowania do druku, publikacji, aż po prezentację. Wielu to zaskakuje, że  wywoływaniem zdjęć nie zajmujemy się od pierwszego dnia… Zajrzyj do programu po szczegóły.

  • ponad 17 godzin nagrań ze spotkań online nagranych w 2020 r., podzielonych na 6 modułów, zgodnie programem

  • dodatkowo 18 godzin nagrań z wcześniejszej edycji kursu

  • ponad 20 godzin spotkań, podczas których omówione zostały wszystkie dodatkowe pytania

W sumie złoży się to na

ponad 55 godzin materiałów video

które możesz odtwarzać wielokrotnie, wracać do wybranych zagadnień kiedy tylko chcesz

W przygotowanie tego kursu włożyłem całą posiadaną wiedzę, a – co najważniejsze – serce. I powiem Wam jedno, lata temu oddałbym wszystkie skarby świata, aby wziąć udział w takim kursie…

Michał Mrozek – PokochajFotografie.pl

Poznaj opinie

Czy może być coś lepszego od opinii zadowolonych uczestników

“Michał, bez kadzenia - przeczytałem trzy książki o LR Scotta Kelby. Ty jesteś lepszy...rewelacyjnie tłumaczysz!”

Rafał Niziołek

“Poza zakupem lustrzanki, przez ostatnie 15 lat to były najlepiej wydane pieniądze w kategorii "fotografia"”

Michał Landowski

“Nie ma lepszego kursu w tej galaktyce 🙂 Gorąco polecam wszelkie aktywności edukacyjne PokochajFotografie. Niezwykłe połączenie wiedzy z umiejętnością jej przekazania i charyzmą prowadzącego. Wierny student ;)”

Andrzej Pilewski

“Bardzo polecam! Długo już używam Lightrooma i myślałem że go znam… Michał pokazał i powiedział tyle nowości, że teraz czuje się jakbym LR poznawał od nowa.”

Czarek Kowalski

“Fachowa, dogłębna wiedza z możliwością zadawania pytań, podana w atmosferze przyjacielskiego spotkania. Niech wystarczy to, że pracuję na LR wiele lat, a oczy mi się teraz otwierają, z jakich możliwości i ilu udogodnień nie korzystałem.”

Robert Żurek

“Po kursie Lightroom, jaki znałam, już nie istnieje. Michał otworzył mi oczy co ten program potrafi, jakich narzędzi mogę użyć, aby moja praca była łatwiejsza i przyjemniejsza.”

Mariola Poręba

“Mam wrażenie, że znasz absolutnie każdy przycisk, funkcję i ustawienia w LR. Myślę, że na nic lepszego trafić nie mogłam i absolutnie polecam nawet profesjonalistom 🙂 Struktura kursu pozwala przejść przez program tak, jakby prowadził nas najlepszy przewodnik. Od rzeczy niewidocznych, a szalenie istotnych, do narzędzi, które już tylko pozwalają szaleć na zdjęciach.”

Anka Dębowska

“Michał, bardzo dziękuję za, nie boję się użyć tego słowa, wspaniały kurs o Lr. W trakcie zajęć zrobiłem kilka edycji zdjęć, których efekt powalił mnie na kolana. Nigdy wcześniej aż tak nie ingerowałem w szczegóły, detale, które dają takie możliwości.”

Robert Markowski

“Jak w 5 dni wywrócić całe lightoomowe życie do góry nogami? Tylko na kursie Pokochaj Lightrooma! Z całego serducha polecam, warte każdej złotówki, najlepsze zajęcie, jakie mogłam sobie znaleźć na czas uziemienia w domu na kwarantannie :)”

Andzia Derendarz

“Kurs baardzo profesjonalny, uporządkowany, punktualny, wow. Ogromna wiedza prowadzącego (pozostaję pod wielkim wrażeniem). Materiał świetnie podany, zilustrowany przykładami.”

Iwona Nowak

“Twoja wszechstronna wiedza i przygotowanie do wszystkich spotkań za każdym razem robi (jestem przekonana, że nie tylko na mnie) ogromne wrażenie. I jeszcze ta cierpliwość w odpowiadaniu na wszystkie pytania!”

Domi

“Nie jestem najlepszy w chwaleniu, a tylko to można robić odnośnie tego kursu. Jeśli, ktoś jest przekonany, że umie obsługiwać lightrooma, to ten kurs udowodni mu, że jednak nie umiał.”

Łukasz Tyburzec

“Ten kurs to nie jest spacer po kolorowej tęczy. To prawdziwa przyjemność uczyć się pod okiem Mistrza w swojej dziedzinie.”

Łukasz Kapuścinski

“Konkretnie, rzeczowo, a jednocześnie z humorem i luzem, który sprawia, że czas mija dość szybko w super atmosferze. Cały kurs oceniam bardzo dobrze. Merytoryczne, kompletne podejście do zagadnienia i super profesjonalne przygotowanie.”

Jarosław Kojder

“Przyjemnie się Ciebie słucha, bo czuć, że masz ogromną wiedzę, że rozwiązania, które proponujesz są jedynie propozycją. Podkreślasz, że każdy jednak musi pod siebie dopasować system”

Jola Olubińska-Charuba

“Gorąco polecam zarówno sam kurs, jak i przede wszystkim Michała jako prowadzącego. Michal w niesamowicie przystępny sposób odkrywa po kolei wszystkie tajniki Lightrooma. Robi to w bardzo uporządkowany sposób i w niesamowicie miłej atmosferze, nie pozostawiając żadnych pytań bez odpowiedzi.”

Ania Kanabaj

“Bardzo przyjemnie się ciebie słucha. Tym przyjemniej, że mądrze opowiadasz i argumentujesz dlaczego "tak a nie inaczej" coś robić a jednocześnie nie starasz się na siłę nawrócić wszystkich na swoją ścieżkę.”

Katarzyna Foszcz

“Muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem Twojego kursu online. Wszystko przygotowane perfekcyjnie. Świetnie prowadzone warsztaty, świetnie przygotowane, ale przede wszystkim przeolbrzymia wiedza oraz chęć i umiejętność jej przekazywania.”

Marcin Plisiecki

Program kursu

Sprawdź co Cię czeka w każdym z 6 modułów

Kurs Pokochaj Lightrooma 2020 to podsumowanie 12 lat doświadczeń, nauczania czym jest Lightroom i jak może pomóc Ci w staniu się lepszym fotografem. Jest to odpowiedź na setki palących pytań, które padały podczas ponad trzydziestu edycji warsztatów Lightroom Workflow i niezliczonych wypraw fotograficznych. To właśnie te najważniejsze pytania, te, które powodują największą zmianę, tworzą ten kurs.

Moduł 1

Niezbędne ustawienia Lightrooma

Idealne tematy na start, czyli jak skonfigurować Lightrooma, jak przygotować program na przyjęcie naszych pięknych zdjeć – aby się nie zatkał (z wrażenia), jak zoptymalizować katalogi. Jednym słowem jak sprawić by Lightroom był szybki jak lampart.

Konfiguracja Ligtrooma

czyli co i jak ustawić, aby Lightroom chodził jak szwajcarski zegarek

Ustawienia Previews

Jak sprawić, żeby Lightroom płynnie wyświetlał zdjęcia

DNG i długo długo nic

dlaczego RAWy to zły wybór i jak prawidłowo konwertować do DNG

Automatyczny system nazwania plików

dzięki temu systemowi zawsze znajdziesz zdjęcia, których szukasz

Jak i gdzie robić backup Lightrooma

skuteczna metoda na kopię zapasową wszystkiego, co robisz w Lightroomie

Zarządzanie katalogami/zbiorami Lightrooma

jak tworzyć, kopiować, łączyć katalogi/zbiory i nie zwariować

Najważniejsze skróty

poznaj wszystkie skróty, które kilkukrotnie przyspieszą Twoją pracę

Pytania i odpowiedzi

Moduł 2

Workflow, jak zautomatyzować Lightrooma

Każdy fotograf korzystający z Lightrooma wykonuje pewne powtarzalne czynności, zaczynając od importu zdjęć z karty, na druku lub publikacji gdzieś w internecie kończąc. Nazywamy to Workflow i zdecydowanie lepiej jest, gdy jest ono uporządkowane, a nie przypadkowe i chaotyczne. W tym dniu zajmiemy się prawie idealnym Workflow

Rodzaje i zastosowanie Workflow

poznasz workflow w podróży, w biurze, w domu; w zależności o rodzaju fotografii, jaką się zajmujesz

Jak ustawić Lightroom pod swój aparat

dowiesz jak sprofilować matrycę do każdego aparatu, który posiadasz i raz na zawsze pożegnasz się z Adobe zero

Sposoby Importu zdjęć

jeden z ważniejszych momentów każdego workflow, czyli właściwie skonfigurowany import zdjęć z karty

Startowy preset

dowiesz się co zrobić, aby zdjęcia, które oglądamy w Lightroomie wyglądały ładniej niż na ekranie aparatu

Pytania i odpowiedzi

Moduł 3

Edycja zdjęć – wybór i zarządzanie zdjęciami

W tym dniu zajmiemy się głównie edycją zdjęć, czyli metodą, która pozwoli z tysięcy Twoich plików wybrać te najważniejsze, najlepsze. Jest to kluczowa umiejętność każdego fotografa, a Lightroom w mojej opinii jest najlepszym programem do edycji. Już nie wspomnę o kolekcjach…

Katalogi, foldery, zbiory, kolekcje

jak nie zwariować – to ważna lekcja, po której już nigdy nie zgubisz żadnych plików czy katalogów

Konfiguracja stykówek

zrobi się przyjemnie, przejrzyście i w końcu wszytko, co trzeba, będzie widoczne

Autorski system wyboru zdjęć

czyli jak skutecznie wybrać z tysięcy zdjęć te kilka fenomenalnych

Kolekcje – system do projektów, portfolio

od tego momentu porządek w zdjęciach będzie Twoją wizytówką – sam/a się zdziwisz, jeśli zrobisz dokładnie to, co sugeruję

Lightroom w Chmurze

jak połączyć Lightrooma z telefonem, ipadem i jednym kliknięciem stworzyć galerię online

Pytania i odpowiedzi

Moduł 4

Sposoby wywoływania zdjęć

Umiejętność właściwego wywołania zdjęć jest kluczowa. To będzie dla wielu z Was bardzo ważna lekcja, po której rezultaty będzie widać gołym okiem, po Waszych zdjęciach. Poznacie najważniejsze techniki operowania światłem w Lightroomie i zrobię wszystko, abyście się zakochali w narzędziach selektywnych.

Basic i nie mam pytań

sprawię, że w Basicu będziesz się czuć jak ryba w wodzie, a używając narzędzi selektywnych zostaniesz prawdziwym Lightroomowym rekinem

Narzędzia selektywne, które zmienią wszystko

bez umiejętności posługiwania się narzędziami selektywnymi – Houston, mamy problem!

Kadrowanie po mistrzowsku

dowiesz się jak szybko i skutecznie kadrować

Retusz w Lightroomie

czyli jak usuwając pyłki pozbyć się pryszczy, ale też jak to zrobić dobrze łącząc Lightrooma z Photoshopem

Jedna funkcja, po której już nic nie będzie takie samo

– oj już się boję! a tak serio, ta jedna rzecz może bardzo pomóc

Pytania i odpowiedzi

Moduł 5

Moduł Develop – krok po kroku

Legendarny Adobe Camera Raw, na spokojnie, krok po kroku. Wielką wartością tej lekcji jest to, że całą tę wiedzę można wykorzystać także w Adobe Photoshop, ponieważ działa dokładnie tak samo. Przejdziemy po każdym panelu i będziemy bardzo uważać, aby nic nam nie umknęło.

Tone Curve

Krzywe tonalne, zarządzanie poszczególnymi kanałami kolorystycznymi bez żadnych ograniczeń

HSL/Color/B&W

zarządzanie kanałami kolorystycznymi

Split Toning

krosy kolorystyczne, zabawa kolorem

Lens Corections

korekcja optyczna, aberracje i inne chromatyczne problemy

Effect

kto raz nie założył winiety, niech pierwszy rzuci kamieniem i zaszumi zdjęcie

Calibration

czyli RGB dla zawodowców

System własnych presetów

jak tworzyć własne style, jak z nich korzystać, dlaczego własny styl jest tak ważny

Export

system presetów – ustawienia rozdzielczość, rozmiar, przestrzeń kolorystyczna,, kompresja

Pytania i odpowiedzi

Moduł 6

Najważniejsze moduły Lightrooma

Dodatkowe moduły, dostajemy niejako w inwentarzu i grzechem byłoby nie skorzystać z ich ogromnych możliwości. Po pierwsze warto je poznać i zastanowić się, które z nich możemy wykorzystać do naszych działań fotograficznych.

Moduł Maps

dla jednych zabawa, dla innych szalenie praktyczny i przydatny moduł

Moduł Web

jak przygotować galerię internetową i dostosować ja do swoich potrzeb

Moduł Book

czas na pierwsza samodzielnie poskładaną książkę - dowiedz się jak to zrobić jednym kliknięciem

Moduł Slideshow

jak szybko zrobić robić piękną prezentację swoich zdjęć i zapisać w formie filmu

Moduł Print

chyba najważniejszy z dodatkowych modułów, jak poprawnie wydrukować zdjęcie

Pytania i odpowiedzi

Moduł Bonusowy

Wacom dla fotografa

Wiesz, jak tablet graficzny może zmienić Twój workflow w Adobe Lightroom? Wiesz, ile jeszcze można by wycisnąć z Twoich zdjęć? Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszam na kurs online, jakiego jeszcze nie było, całkowicie poświęcony pracy na piórkowym tablecie graficznym Wacom. Od konfiguracji, poprzez praktyczne wskazówki do konkretnych przykładów na zdjęciach – wszystko to na podstawie kilkunastu lat praktyki pracy na tablecie.

Jaki tablet wybrać?

Konfiguracja pędzla w Lightroomie

Konfiguracja piórka

Konfiguracja przycisków

Wacom MobileStudio Pro

Tablet graficzny w praktyce

Zapisy zamknięte

Wiosną 2024 dostępny będzie całkowicie nowy kurs Pokochaj Lightrooma.

PAKIET  VOD

Otrzymasz pełny dostęp do wszystkich
modułów VOD, I, II i III edycji,
oraz wszystkie nagrania sesji Q&A


Dostęp do wszystkich materiałów

Otrzymasz dostęp do ponad 55 godzin nagrań video z I , II i III edycji kursu Pokochaj Lightrooma


VOD – wieczny dostęp

Dostęp do wszystkich modułów kursu w każdej chwili. Możesz przerwać oglądanie kursu i dokończyć w dowolnym czasie


Materiały do pobrania

Materiały pomocnicze, PDF, Pliki RAW, pliki do ćwiczeń


Bonusowy moduł

Dowiesz się ile jeszcze możesz wycisnąć z Twoich zdjęć za pomocą piórka Wacoma i narzędzi selektywnych? (kurs o wartości 600zł)

Pakiet Indywidualny + VOD

Pracujesz pod moim czujnym okiem
i osobistym wsparciem, oraz otrzymujesz
wszystko to, co w Pakiecie VOD


Dostęp do wszystkich materiałów

Otrzymasz dostęp do ponad 55 godzin nagrań video z I , II i III edycji kursu Pokochaj Lightrooma


VOD – wieczny dostęp

Dostęp do wszystkich modułów kursu w każdej chwili. Możesz przerwać oglądanie kursu i dokończyć w dowolnym czasie


Materiały do pobrania

Materiały pomocnicze, PDF, Pliki RAW, pliki do ćwiczeń


Bonusowy moduł

Dowiesz się ile jeszcze możesz wycisnąć z Twoich zdjęć za pomocą piórka Wacoma i narzędzi selektywnych? (kurs o wartości 600zł)


Moje indywidualne wsparcie

Jestem do Twojej dyspozycji: odpowiem na wszystkie pytania i pomogę rozwiązać problemy indywidualnie – widząc Twój ekran (zdalny dostęp) – otrzymujesz 2 godziny konsultacji (o wartości 700zł) jeden na jeden.


tylko 10 osób

Z uwagi na ograniczony czas i przewidziane indywidualne konsultacje, do tego pakietu mogę zaprosić tylko 10 osób.


Sesje Q&A

Dwa dodatkowe spotkania Live, podczas których odpowiem na wszystkie pytania


WOW!!!

Za każdym razem, gdy pojawi się nowa wersja tego kursu, otrzymasz dożywotni pełny dostęp. Chcę żebyś wiedział, że dla mnie naprawdę jesteś VIP

FAQ

Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi – poniżej będę dodawał kolejne odpowiedzi na pytania, które cały czas do nas spływają

Na jak długo mam dostęp do tego kursu?

Otrzymujesz dożywotni dostęp do tego kursu, czyli będzie można do niego wrócić w dowolnym momencie.

Czy od razu dostaję dostęp do całej zawartości kursu?

Tak, od razu po zakupie otrzymasz dostęp do wszystkich lekcji w kursie.

Czego potrzebuję, aby wziąć udział w kursie?

W skrócie potrzebny będzie komputer (Mac/PC) z dostępem do internetu i przeglądarka.  W kursie możesz wziąć udział z dowolnego miejsca na ziemi, ale będzie Ci potrzebny w miarę przyzwoity internet, który pozwoli widzieć i słyszeć strumień Video. Aby w pełni wykorzystać możliwości będzie Ci potrzebny Adobe Lightroom w wersji 5, 6 lub najnowszej Adobe Lightroom Classic. Osobom nieposiadającym własnej licencji Lightrooma polecam skorzystanie z wersji testowej.

Potrzebuję fakturę. Czy ją dostanę?

Tak. Oczywiście wystawiamy faktury VAT. Przy zamówieniu podaj NIP i dane firmy.

Pamiętaj, jeśli masz jakieś inne pytania, lub coś jest nie jasne – napisz do nas na adres email: akademia@pokochajfotografie.pl

VOD

Dostęp do wszystkich lekcji otrzymasz od razu po zakupie!