Na dzień dobry mamy złą, ale uczciwą wiadomość

Ten kurs nie nauczy cię jak robić zdjęć, tu doświadczysz czegoś zupełnie nowego!

Światło

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego niektóre portrety są tak poruszające i przejmujące? Odpowiedzią może być światło. Podczas kursu dowiesz się, jakie tajniki kryje fotografia portretowa i jak ważne jest odpowiednie dobranie oświetlenia, by stworzyć niezapomniane zdjęcia, pełne emocji i charakteru.

Kreatywność

Przenieś się w świat nieograniczonych możliwości, gdzie twórcze myślenie i poszukiwanie nowych rozwiązań są kluczem do stworzenia niezapomnianych portretów. Posłuchaj jak szukać inspiracji i jak wykorzystać ją w swojej fotografii portretowej.

Pomysł

Jaką rolę odgrywa dobry pomysł i jak ważny jest on w fotografii? Poznasz tajniki tworzenia oryginalnych pomysłów Wiktora Franko. Dowiesz się, jak wykorzystać swoją wyobraźnię i kreatywność, by stworzyć unikalne kompozycje i niebanalne historie na zdjęciach.

Opowieść

Zastanawiałeś/-aś się jak tworzyć zestawy zdjęć, które opowiadają prawdziwą historię i przekazują emocje swoich bohaterów? Nauczysz się, jak kreować opowieść o ludziach i jak stworzyć niezapomniane zdjęcia, które zapadną w pamięci.

Doświadczenie

Możesz przenieść swoją fotografię portretową na zupełnie nowy poziom, dzięki nieszablonowemu podejściu, jakie w swojej fotografii stosuje Wiktor Franko. Będziesz mieć okazję przyjrzeć się z bliska setkom fotografii i dowiedzieć się, jak stworzyć niezapomniane, pełne emocji portrety.

Emocje

Dowiesz się, jak stworzyć portrety, które przenoszą odbiorców do innego świata i wywołują emocje, są pełne tajemnicy. Na wielu przykładach możesz nauczyć się również, jak wyczuwać emocje swoich modeli i jak je przekazywać na zdjęciach, by stworzyć poruszające historie.

Zobacz jak wygląda kurs od środka

Otrzymujesz dostęp do platformy szkoleniowej Akademii Pokochaj Fotografię, która jest tak zaprojektowana, aby w sposób uporządkowany móc zdobywać wiedzę i aby to doświadczenie było maksymalnie skuteczne, ale oczywiście i przyjemne. Do wszystkich nagrań masz natychmiastowy dostęp.

Fotografia to dla mnie sztuka,

która pozwala mi przenosić się w inny świat i pokazywać go innym. Jest to sposób na przekazywanie emocji i historii, a dobre zdjęcia potrafią zapadać w pamięci i inspirować do działania. W moich pracach fotograficznych bardzo ważne jest światło – to ono nadaje zdjęciom charakter i napięcie. Staram się zawsze dobierać odpowiednie oświetlenie, by uzyskać pożądany efekt. Moim sposobem na emocje na zdjęciach jest kreatywne myślenie i poszukiwanie nowych rozwiązań. Lubię eksperymentować z różnymi technikami i tworzyć zdjęcia, które wywołują pewien niepokój lub tajemniczość.

W autorskim kursie “Sztuka Portretu” podzielę się moimi doświadczeniami i wiedzą z zakresu fotografii portretowej. Opowiem o tym, jak ważne jest światło w klasycznym portrecie, jak ważny jest pomysł w fotografii czy jak pracować z muzykami, by stworzyć niezapomniane zdjęcia. Poruszę również temat fotografii kreacyjnej i geometrii w tej dziedzinie, a także przyjrzymy się bliżej fotografii dokumentalnej. Dowiesz się też, jak tworzyć historie zdjęciowe, na przykładzie kilku moich serii “Alabama Song”, “Indian ghost”, “Dances with wolves” czy “Angela Y.D.”.

Ponadto omówię, jak dotrzeć do odbiorcy za pomocą fotografii komercyjnej i jak tworzyć kreacje, które przyciągną uwagę i zostaną zapamiętane. Jeśli chcesz poznać tajniki fotografii portretowej i nauczyć się tworzyć wyjątkowe zdjęcia, to zapraszam Cię do mojego kursu “Sztuka portretu”. Jestem otwarty na Twoje sugestie i podpowiedzi, z przyjemnością będę rozwijał i rozbudował go o nowe tematy.

Wiktor Franko

Sztuka portretu

zobacz co znajdziesz w środku

czym jest dla mnie fotografia

Na dobry początek, dowiemy się czym dla Wiktora Franko jest fotografia - jakie są jego najważniejsze wartości i priorytety i co kieruje nimi podczas fotografowania.

światło

Czy potrzebujesz światła, by zrobić świetny portret? Dowiedz się jak wykorzystać naturalne i sztuczne światło, by uchwycić niepowtarzalny charakter modela niezależnie od warunków oświetleniowych.

czym jest dobra fotografia

Co sprawia, że fotografia portretowa jest dobra? Dowiedz się jakie elementy składają się na udane zdjęcie i jak je osiągnąć, od wyboru odpowiedniego światła po umiejętne uchwycenie emocji modela.

mój sposób na emocje na zdjęciach

Poznaj moje sposoby na uchwycenie emocji na portretach. Dowiedz się jak wykorzystać relację z modelem i odpowiednie światło, by uzyskać zdjęcia pełne głębi i osobistego charakteru.

światło w klasycznym portrecie

Odkryj sekrety klasycznego oświetlenia portretowego. Dowiedz się jak wykorzystać różne rodzaje światła do uzyskania eleganckich i ponadczasowych zdjęć.

pomysł w fotografii

Szukasz pomysłu na oryginalny portret? Dowiedz się jak myśleć out of the box i wykorzystać nieoczekiwane elementy, takie jak światło i otoczenie, by stworzyć niepowtarzalne zdjęcia pełne charakteru.

fotografia kreacyjna

Poznaj tajniki kreacyjnej fotografii portretowej. Odkryj jak wykorzystać różnorodne elementy, by stworzyć niebanalne, pełne wyobraźni zdjęcia, które przyciągną uwagę i zapadną w pamięci.

współpraca z muzykami

Jak fotografować muzyków? Dowiedz się jaki wykorzystać ich osobowość, talent oraz sceniczny charakter, by stworzyć niepowtarzalne portrety pełne emocji i energii.

portret dokumentalny

Przenieś się do świata portretu dokumentalnego. Dowiedz się jak uchwycić autentyczne emocje i charakter osoby, tworząc intymne i szczere portrety, które pokazują prawdę o człowieku.

geometria w fotografii kreacyjnej

Odkryj jak geometria może wpłynąć na kreacyjną fotografię portretową. Dowiedz się jak wykorzystać różne kształty i linie, by nadać zdjęciom charakteru i wyrazu, tworząc oryginalne i niepowtarzalne kompozycje.

kreacja w fotografii komercyjnej

Jak stworzyć komercyjny portret pełen kreatywności? Dowiedz się jak wykorzystać różnorodne elementy, takie jak światło, kompozycja i stylizacja, by stworzyć zdjęcia osobiste i oryginalne, które przyciągną uwagę.

tworzenie historii zdjęciowej - seria "Alabama Song"

Jak stworzyć spójną historię zdjęciową za pomocą fotografii portretowej? Dowiedz się jak wykorzystać różnorodne elementy, takie jak światło, kompozycja i stylizacja, by stworzyć niezapomnianą opowieść o osobach i miejscach - na przykładzie serii "Alabama Song"

tworzenie historii zdjęciowej - seria „Indian ghost"

Poznaj tajniki tworzenia historii zdjęciowej. Dowiedz się jak wykorzystać różnorodne elementy, takie jak światło, kompozycja i stylizacja, by stworzyć spójną opowieść o ludziach i miejscach - na przykładzie serii „Indian ghost"

tworzenie historii zdjęciowej - seria „Dances with wolves"

Na przykładzie serii „Dances with wolves" dowiesz się jak wykorzystać różnorodne elementy, takie jak światło, kompozycja i stylizacja, by stworzyć spójną historie, która przenosi do innego świata.

tworzenie historii zdjęciowej - seria „Angela Y.D."

Poznasz od podszewki historię powstania serii "Angela Y.D.", która została stworzona specjalnie na potrzeby tego kursu. Krok po kroku dowiesz się jak została przygotowana, z jakimi wyzwaniami musiał się zmagać autor i w końcu zobaczysz ostateczny efekt.

jak dotrzeć do odbiorcy?

Wiktor Franko podzieli się swoimi sprawdzonymi metodami na dotarcie do odbiorców ze swoimi fotografiami.

Ćwiczenie, którego wyniki Wiktor Franko

będzie analizować podczas spotkania online 

Każdy z uczestników kursu otrzyma propozycję udziału w specjalnym ćwiczeniu, podsumowującym udział w kursie. Będzie ono polegało na przygotowaniu zestawu zdjęć, którego zadaniem będzie opowiedzieć jakąś historię. Analiza wyników odbędzie się w połowie marca podczas specjalnego spotkania online, które poprowadzi Wiktor Franko.

Chodzi o to, by czerpać z różnych gatunków i tworzyć nową jakość. To jest moim zdaniem przyszłość fotografii

Wiktor Franko

Portrecista, fotograf mody. Rocznik 83. Mieszka i pracuje w Warszawie. Publikował w czasopismach fotograficznych, modowych i lifestylowych takich jak: Label Magazine, Fashion World Magazine, Oppa Magazine, Cleptafire, Reykjavik Boulevard Magazine, Papercut Magazine oraz Prime Magazine. Współpracował także z magazynami Charaktery oraz Art and Business, dla których wykonał wiele sesji okładkowych i edytorialowych. Aktualnie współdziała z magazynem Kraft, którego pierwszy numer ukazał się z jego sesją okładkową. Autor wystaw zbiorowych i indywidualnych.

Jego zdjęcia były doceniane w wielu konkursach fotograficznych m.in. dwukrotnie zdobywał Grand Prix w Viva Photo Awards. Od 2018 ambasador marki Fujifilm, dla której realizuje projekty fotograficzne i prowadzi warsztaty, podczas których uczy fotografii portretowej i tworzenia historii fotograficznych. W 2018 wydał swoja pierwszą książkę Vol.1, zawierającą przekrojowe prace z ostatnich dziesięciu lat.

Referencje

Tak między nami – czy może być coś lepszego od opinii zadowolonych uczestników?

Warsztaty z Wiktorem były małym przełomem w moim fotograficznym rozwoju. Nie skupiały się one na technikaliach czy abstrakcyjnych zasadach, ale na tym, jak w zdjęciach poszukiwać historii i emocji. W toku warsztatów, na drodze teorii i praktyki, wypróbowaliśmy konkretne środki wspierające takie podejście – a były to zwykle bardzo proste środki, co mocno zmieniło moje podejście do fotografii. Dopiero po tych warsztatach zrozumiałem, że wybitne zdjęcia mogą powstawać bez baterii obiektywów, wyszukanego układu lamp i zaawansowanych technik obróbki, że ich podstawą jest harmonia i celowość we współpracy między fotografem, osobą na zdjęciu i światłem. Ja co prawda do “wybitnych zdjęć” jeszcze nie doszedłem, ale wiele udanych prac wykonałem potem mając w głowie myśl “jak by do tego podszedł Franko?”
Kacper Kwiatkowski
Warsztaty z Wiktorem w Lublinie to dwa dni dużej dawki wiedzy, inspiracji i śmiechu Przygotowane profesjonalnie, od początku do końca. Atmosfera, którą stwarza jest cudowna a dystans jaki ma do siebie rzadko spotykany. Niedosyt
Dominika Jarosz
W dniu 31 maja 2020 roku brałem udział w warsztatach fotograficznych “Portret Świadomy” Wiktora Franko Warsztaty były dla mnie bardzo inspirującym doświadczeniem, z którego czerpię do dzisiaj. Dowiedziałem się bardzo dużo na temat aspektów technicznych związanych z portretem jak i samego podejścia Wiktora do sztuki fotografii. Bardzo cenne doświadczenie dla mnie – polecam wszystkim, którzy chcą czerpać wiedzę od najlepszych.
Adam Kwiatkowski
Byłam u Wiktora na warsztatach „W stronę morza”. Wybierałam się od pewnego czas, ale nie mogłam załapać się na wolne miejsce. Jednak, gdy się w końcu udało, to nie żałowałam! Były to 3 dni pełne inspiracji, rozmów o zdjęciach i przede wszystkim ich robienie. Zapewne każdy wyciąga coś innego z takiego spotkania. Wiktor na bieżąco daje dużo cennych uwag, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Warsztaty pozwalają również budzić uśpioną kreatywność. Polecam!
Olga Kasprzyk
“Świetnie spędzony czas. Mogliśmy na kilka dni zanurzyć się w unikalny świat obrazów Wiktora Franko, zasmakować jego system pracy i klimat podczas sesji. Obrał nas z niepewności, pokroił na plasterki pomysłów i wlał w nasze głowy inspiracje. Gotował na pełnej parze fotograficznych zadań każdego dnia. Przyrządziliśmy pod jego okiem klimatyczne portrety z wypiekami na twarzy Wszystko okraszone otwarta i luźną atmosferą.”
Katarzyna Średnicka
Warsztaty z Wiktorem to solidna dawka praktycznych wskazówek i nieskończona ilość inspiracji. Super atmosfera i możliwości zderzenia swoich wizji z oceną Wiktora i innych uczestników. Gorąco polecam.
Sebastian Śnieciński

Koniec zapisów, zapisz się na listę oczekujących

dam znać jak tylko ruszymy z zapisami ponownie  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych przez PokochajFotogafie.pl dla celów marketingowych, w tym otrzymywania newslettera

   Kurs Sztuka Portretu

   1500zł 


   Dostęp do wszystkich materiałów

   otrzymasz natychmiastowy dostęp do wszystkich nagrań video


   VOD – wieczny dostęp

   Otrzymujesz dożywotni dostęp do tego kursu, czyli możesz do niego wrócić w dowolnym momencie


   Sesje Q&A

   Otrzymujesz dostęp do spotkania online, podczas którego Wiktor Franko odpowie na pytania i podzieli się dodatkową wiedzą. Pierwsze spotkanie odbędzie się w połowie marca.

   Aktualizacje kursu

   Za każdym razem, gdy zaktualizujemy zawartość kursu o nowe lekcje,  otrzymasz do nich bezpłatny dostęp.

   Kurs + Indywidualne

   brak miejsc


   Dostęp do wszystkich materiałów

   otrzymasz natychmiastowy dostęp do wszystkich nagrań video


   VOD – wieczny dostęp

   Otrzymujesz dożywotni dostęp do tego kursu, czyli możesz do niego wrócić w dowolnym momencie


   Sesje Q&A

   Otrzymujesz dostęp do spotkania online, podczas którego Wiktor Franko odpowie na pytania i podzieli się dodatkową wiedzą. Pierwsze spotkanie odbędzie się w połowie marca.

   Aktualizacje kursu

   Za każdym razem, gdy zaktualizujemy zawartość kursu o nowe lekcje, otrzymasz do nich bezpłatny dostęp.


   3 godziny indywidualnych konsultacji z Wiktorem Franko

   To propozycja dla nielicznych – Wiktor odpowie na wszystkie Twoje dodatkowe pytania i pomoże Ci rozwiązać problemy. Za pomocą specjalnego wirtualnego pokoju będziecie mogli porozmawiać w cztery oczy, będzie to też świetna okazja do konsultacji Twoich projektów i pojedynczych zdjęć. Jest także możliwość spotkania na żywo w Warszawie.


   tylko 10 osób

   Z uwagi na ograniczony czas i przewidziane indywidualne konsultacje, do tego pakietu możemy zaprosić tylko kilka osób.

   FAQ

   Najczęściej pojawiające się pytania i odpowiedzi – w razie potrzeby, poniżej będę dodawał kolejne odpowiedzi na pytania.

   Na jak długo mam dostęp do tego kursu?

   Otrzymujesz wieczny dostęp do tego kursu, czyli będzie można do niego wrócić w dowolnym momencie.

   Czy od razu dostaję dostęp do całej zawartości kursu?

   Tak, od razu po zakupie otrzymasz dostęp do wszystkich lekcji w kursie.

   Czy jest to platforma, na której możemy się zalogować w dowolnym miejscu?

   Tak, jest to platforma internetowa na którą można się logować z dowolnego miejsca na świecie w dowolnym momencie posiadając przeglądarkę i dostęp do internetu.

   Czego potrzebuję, aby wziąć udział w kursie?

   W skrócie potrzebny będzie komputer, tablet lub telefon z dostępem do internetu i przeglądarką.

   Czy jest konieczność zainstalowania jakiegoś programu/aplikacji na urządzeniu?

   Nie trzeba nic instalować, wystarczy przeglądarka i dostęp do internetu

   Czy dostęp jest zarówno na komputerze jak i na smartfonie?

   Tak, można korzystać z kurs z telefonu lub tabletu, który ma przeglądarkę internetową

   Czy kurs jest dostępny wyłącznie online?

   Tak, dostęp do kursu jest tylko online

   Ile godzin trwa kurs?

   W sumie cały kurs wraz z filmami bonusowymi to około 7 godzin. Do kursu bedą dochodzi kolejne nagrania.

   W jakich godzinach planowane są dodatkowe spotkanie online na żywo?

   Spotkania dodatkowe na żywo, będą planowane w godzinach wieczornych 19-20 (piątek lub sobota)

   Potrzebuję fakturę. Czy ją dostanę?

   Tak. Oczywiście wystawiamy faktury. Przy zamówieniu podaj NIP i dane firmy.

   Pamiętaj, jeśli masz jakieś inne pytania, lub coś jest nie jasne – napisz do nas na adres email: akademia@pokochajfotografie.pl