Skip to main content

Sztuka drukowania 2023

Current Status
Not Enrolled
Price
USDsprawdź cenę

Sztuka drukowania 2023

Jak samodzielnie uzyskiwać doskonałe wydruki w najwyższej jakości i skutecznie wydrukować każdą fotografię za pomocą Lightrooma. Pierwszy i jedyny tego typu kompleksowy kurs drukowania od A do Z

 

Jaką drukarkę wybrać?
Wybór odpowiedniej drukarki to jedna z najważniejszych decyzji – szczególnie uważaj na złote rady specjalistów, którzy pojawiają się jak grzyby po deszczu. Dzięki temu kursowi zdobędziesz odpowiednią wiedzę na temat technologi wydruku i świadomie zdecydujesz, jaki rodzaj drukarki spełni większość Twoich oczekiwań.

Jaki papier wybrać?
Który papier wybrać i jak nie zwariować, kiedy na rynku dostępnych jest kilkanaście marek i ich producenci przekonują nas, że to właśnie ich papier to ten jedyny najlepszy? Co to jest dobry papier? Czym jest papier archiwalny? I wreszcie jak dobrać odpowiedni papier do fotografii? W tym kursie postaram się pomóc nie zwariować!

Jak skalibrować i sprofilować?
Drukarka, monitor i aparat fotograficzny – wszystkie te urządzenia mówią w sobie znanym języku, a naszym zadaniem jest je poprawnie skalibrować i sprofilować, aby pozwolić im się dogadać w jednym wspólnym języku. Dzięki temu uzyskamy za każdym razem powtarzalne efekty, a drukowanie będzie przyjemne i łatwe.

Jak przygotować do wydruku?
Jest taki program, który kocham miłością szczególną – Lightroom. To za jego pomocą zarządzamy archiwami naszego życia, opracowujemy i edytujemy dowolne zdjęcie i w końcu drukujemy bez żadnych kompromisów w najlepszej możliwej jakości, używając odpowiednich profili. Na tym kursie poznasz moje workflow od pliku do wydruku.